TUTORIALY

Tuhle jsem byl v noci osloven vyšší mocí, ve snu se na mě obrátil s žádostí o pomoc Marc Adamus. Následující ráno jsem se probudil osvícen a k miliónu návodů se rozhodl přidat své vlastní. Když Vám to pomůže, budu jen rád, když ne,tak mě to nezabije.

Recenze fotoknihy SAAL-DIGITAL, aneb proč tisknout na papír

Recenze fotoknihy SAAL DIGITAL bude trochu jiná. Mohl bych napsat recenzi o fotoknize SAAL DIGITAL, o tom jak jsou rychlé dodací lhůty (ve čtvrtek večer posílám data a v úterý dopoledne si knihu vyzvedávám a jsou v tom dva dny víkendu), že kniha je zabalená tak, že se nezničí, než Vám přijde, že strany lícují, jak mají a podobně, všechno je to pravda. Kvalita knihy je opravdu skvělá, ale především. Jsou to Vaše vzpomínky, je to Váš život, nic z toho se nevrátí a nelžete sami sobě, že ano. Právě proto investujte do kvalitního produktu, jakou kniha SAAL DIGITAL je a tiskněte Vaše nejhodnotnější vzpomínky na dosud jediné spolehlivé záznamové médium, na fotopapír.  

Photoshop CS 6 - Jak si vyrobím vlastní vodoznak a vložím jej do fotografie

Dáváte-li své fotky někam na web, je docela vhodné dát jim jakési své vlastní razítko. Jednak tím zkomplikujte život blbečkům, kteří by Vaši fotografii chtěli bez Vašeho souhlasu vydávat za vlastní, také si uděláte propagaci vašeho webu v případě, že fotku dáváte někam na sociální sítě .

A    v  neposlední řadě na Vás budou koukat jako na toho, kdo to s Photoshopem umí. No dobře, tak trochu přeháním, ale občas se zkrátka něco jako vodoznak hodí .....

Profesionální monitor a jeho kalibrace - má smysl?

Onehdá se někde rozvinula debata na téma kalibrace profi monitoru, tedy debata nad tím, která modrá je správná modrá. Celá věc má  více parametrů. Nejdůležitější je nepřekvapivě divák, nevynecháme ani ten proklatý monitor a můj ty Bože, dokonce prostředí, ve kterém na fotky čučíme. Je rozdíl mezi bíle vymalovaným pokojem a českou kavárenskou mandarinkovou osvětlenou úsporkami. To všechno má vliv na barevnou tonalitu fotografie. No dobře, oranžová v kavárnách už tak nefrčí, ale občas se něco najde ....

Tahle webová stránka používá cookies, tak abyste to věděli, no.

Chápu to, co mi zbývá