vodoznak

Ok, když jste se proklikali až sem, zřejmě o tvorbě vodoznaku uvažujete. Videonávod je dole a tedy jen pár slov. Používejte snadno čitelné, raději bezpatkové fonty. Jasně, svádí to k tomu mít tam všelijaké kudrlinky, ale jednak to nemusí být vždy čitelné a také platí, že v jednoduchosti je síla nebo krása? To je jedno. Vodoznak obykle ve formě textu názvu vašich webových stránek vkládejte do fotky s citem, vodoznak na půl fotky je pěkná opičárna. Pamatujte,že na webu jsou milióny fotek a spolehlivě diváka odradí nějaké megalogo. Spíš se jedná o propagaci vlastního webu, já tak mám fotky zveřejněné na 500  px a G+. Také tím o něco ztížíte případnou krádež Vaší fotky, i když šikovnému retušérovi se celkem snado podaří vodoznak odstranit. Nicméně lepší něco než nic. Když už jsme u toho, dělejte fotky dostatečně velké, fotka o straně 800 px v dnešní době nikoho neuchvátí.

 

Ale dost keců a jdem na to:

Oteveřete si PS a vytvořte soubor - nový - dokument, šířka cca 1000 px, výška cca 300 px, důležité je nastavit v obsahu průhledné pozadí.

Následně klikněte na ikonu textové vrstvy, má tlačítko "T" a táhněte přes vytvořený dokument, ve videu je to snad patrné. Potom vyberte font a klidně velikost 60, abyste viděli jak bude výsledek vypadat. Napište váš text, potom pravým tlačítkem myši klikněte na na paletě vrstev na Vaši vrstvu ( jiná tam nejspíš nebude) a vyberte "převést na tvary" . Všiměte si, že se změní ikona u vrstvy a to je ok. Potom frčte myší na na "úpravy" a vyberte "definovat jiný tvar". Ten si nějak pojmenujte a dejte OK. Tím je dílo dokonáno. Zavřete si co chcete a otevřete v PS první fotku,do které chcete vodoznak vložit. Tak fotku máte otevřenou, v levé paletce vyberte nástroj "jiný tvar" je to spíš dole a má to ikonu jakési inkoustové skvrny, bývá obyvkle na ikonou ručičky.

V seznamu nainstalovaných tvarů budete mít úplně na konci ten Váš nový. Vyberte ho, držte levé tlačítko myšky a tažením umístěte vodoznak do té části fotky,kam jej budete chtít dát, dokud budete drže levé tlačítko myši stisknuté můžete měnit velikost vloženého vodoznaku.Se stiknutým levým tlačítkem myši si tedy upravte velikost vodoznaku, tlačítko pořád držte stiknuté a stiskněte a podrte na klávesnici mezerník. Voala, se stinutým mezerníkem můžete vodoznakem šoupat po fotce a přesně jej umístit na místo,které chcete.V případě,že to neudělate, tak samozřejmě později jej šoupnete nástrojem "přesun".

To je všechno.


Tahle webová stránka používá cookies, tak abyste to věděli, no.

Chápu to, co mi zbývá