Alpské nuly

SK Alpské nuly je zcela unikátní a ojedinělý projekt, kterého se účastní ti nejlepší z nejlepších, skutečná a nefalšovaná elita. Organizační struktura, zcela novátorsky a odvážně pojatá úspěšně eliminuje veškeré známé problémy sužující jiné organizace, zejména nedostatek funkcí pro členy. U nás má totiž funkci každý, i když s nulovou hodnotou.

Preambule:
SK Alpské nuly ( dále jen AN) je dobrovolným sdružením amatérských horolezců a sportovců, u nichž je předpoklad úspěšného vylezení vrcholu nižší než 50 % a zároveň doba strávená v restauračním zařízení při plánování výprav či analýzou neúspěchu vyšší než 50%. Členové klubu jsou znalci místních piv, zejména pak Forst, Birra Morretti,Natakhtari ale i dalších. Klub byl slavnostně založen v pátek 13. 3. 2009 v hospodě Bárovka v Českých Budějovicích. Ideovým základem klubu je jediná funkční a pravdivá životní filozofie v podobě Murphyho zákonů.“ Co dobře začíná, špatně končí, co začíná špatně, končí ještě hůř“.

Motto AN:
No shit in the forest. (Motto je převzato z jedné vodácké hospody u řeky Vltavy, kde majitel už asi nemohl jít do lesa bez rizika, že si domů přinese zespoda něco na tenisce.)

Oslovení člena AN:
Členové AN si mezi sebou soudružsky tykají:
oslovení dlouhé – Vážený pane prezidente, ty alpská nulo.
oslovení zkrácené – Ty nulo.

Členem klubu se může stát osoba jež:
a) provozuje aktivně horskou turistiku či horolezectví a je zároveň vlastníkem tzv. „modré knížky“.
b) prokazatelně cestuje na výpravy v době špatného počasí a vyhýbá se tak zbytečnému zklamání.
c) je schopna podrobné analýzy externích vlivů na nemožnost dosažení vrcholu.
d) obdivuje vrcholky hor zespoda.

Cíle klubu:
Klub si klade za cíl postupně, s kyslíkovými přístroji a expedičním stylem zdolání nejvyšších hor:
Holandska – Vaalserberg 322 m
Evropské části Dánska – Mollehoj 170 m
Maďarska – Kékes 1015 m, v pohoří Matra
Moldávie – Dealul Balanesti 430 m
Estonska – Suur Munamagi 318 m
V případě získání grantů z fondů Evropské Unie klub uspořádá expedice na nejvyšší hory Malediv,Seyschel a Bermud ,s cílem potvrzení hypotézy, že se stoupající hladinou moře by se teoreticky měla snižovat nadmořská výška většiny, nebo dokonce všech vrcholů na naší planetě. Cílem klubu je provozování výškového horolezectví i ve výškách pod 1000 metrů nad mořem.

Orgány klubu a volby:
Nejvyšším vedoucím klubu je prezident. Prezidentem klubu je ten, kdo si o to řekne a na jak dlouho chce.
Sbor všech prezidentů klubu tvoří Ústřední výbor, tzv. ÚV SK ALPSKÉ NULY.
Volby do orgánů klubu se konají pravidelně vždy 1. 1. na začátku každého století.
Nejbližší termín vnitroklubových voleb je stanoven na 1. 1. 2100.
Počet orgánů klubu je neomezený, stejně jako množství funkcí.
Ideální člen klubu Alpských nul je jako kalkulačka – spousta funkcí, krátká paměť.

Tvorba stanov a řešení sporů:
Stanovy se tvoří podobně jako operační systém Linux, jedná se o tzv. opensource produkt, kdy si každý napíše odstaveček, který se mu líbí. Spory mezi sebou nuly nemají neboť platí zásada, že nula nulu neurazí.

Zápisy z jednání AN:
Ze všech jednání klubu AN se pořizuje písemný zápis. Výjimkou je situace, kdy si zapisovatel nic nepamatuje. Pak se zápis nepořizuje a závěry jsou předávány ústně jako u australských domorodců v čase snění.

Způsob jednání klubu vůči třetím osobám:
Za klub jedná ten, kdo má čas, chuť a je toho vůbec schopen.

Závěrečná ustanovení:
Nejsou, protože pouze diamanty a nuly jsou věčné.

Mohutná reklamní kampaň v počtu 1 ks billboardu ke kulatému, 10. výročí vzniku této sportovní tragédie.
Hymna našeho klubu, autorem je Mirek Černý, Mirku díky !

Historie SK Alpské nuly – chlapecké amatérské skupiny písní a tanců

2002: První akce nul, ještě bez oficálního názvu klubu. Pak se ovšem pár chytrých hlav se dalo dohromady a vznikl…, ale nepředbíhejme.

2002 – 2008: Mnoho akcí klubu, nuly si ještě nuly neříkají, asi se stydí. Svět se o nás nezajímá, ovšem je to vzájemné. A tak tomu i zůstane.

2008: Ve Švýcarsku na horách v dešti při koukání do mlhy padne poprvé slavné, “ Nejsme HEROES jsme ZEROES„. Nuly jsou na světě. Je to malý krok pro nuly, ale velký skok pro lidstvo. Slavná Kennedyho věta “ Ich bin ein Berliner“ mizí v propadlišti dějin. Nyní už jen „jsem nula“.

2009: Symbolicky v pátek 13. 3. je oficiální ustavující schůze klubu. Zápis se nedochoval. Z 8 otců-zakladatelů klubu je 7 prezidentů a jeden nástěnkář. Nástěnku nemáme a ani ji neplánujeme. Nikomu to nevadí, máme radost z funkcí.

2010: První logo klubu s horolezcem a ustanovení klubové hymny od Mirka Černého – Nula

2012: Nové logo lépe vystihující ducha klubu. Jsme jiní, jsme paranormal, hallelujah.

2015: Svět se o nás stále nezajímá. Netrápíme se tím. Naše doba teprve přijde.

2016: Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem a výstup nul na Weissmies jsou 2 nejdůležitější události roku 2016. Ani s jedním jsme, jak říká Karel Gott na Slavíkách, tak úplně nepočítali.

2018: Slavíme sto let od vzniku republiky a společně s tím i významné výročí 9 let od vzniku Alpských nul. U této příležitosti jsme návštěvou poctili Nepál. Nepálcům to bylo ale úplně jedno. Jejich chyba.

2019: Společně s Jeniffer Aniston,která slaví 50. narozeniny, slavíme letos 10. výročí našich aktivit ve Sluneční soustavě. Zároveň porušujeme stanovy,neboť se nám daří vylézt na dvě čtyřtisícovky. Je to s náma špatný.

2020: Svět drtí čínská chřipka. Přesto nuly v krátkém,bojovém výpadu do rakouských Alp, zdolávají třítisícovou Hochalmspitze cestou přes Detmoldergrat.